Iš užsienio į Lietuvą sugrįžę vadovai laukia tokių pačių

Studijos užsienio universitetuose lietuviams atveria platesnes karjeros galimybes užsienio bendrovėse, tačiau panašiu keliu žengę ir į Lietuvą sugrįžę įmonių vadovai sako, kad ir mūsų šalis profesinio tobulumo siekiančiam jaunimui tampa vis įdomesnė.

Išsilavinimas užsienyje ir tarptautinė profesinė patirtis svetur – neabejotinas šių žmonių pranašumas Lietuvos darbo rinkoje.

Lietuva suviliojo iššūkiais

Aukštąjį išsilavinimą įgijęs Lietuvoje ir vėliau vadovų studijas Šveicarijoje bei Londone baigęs „Teo“ ir „Omnitel“ vadovas Kęstutis Šliužas puikiai supranta svečiose šalyse išsilavinimo siekiantį jaunimą. „Natūralu, kad patys gabiausi, veikliausi žmonės orientuojasi į kuo platesnius vandenis, nes jie nori ir norės savo kompetencijas panaudoti kuo įvairesniame kontekste. Taip pat, šiandien Lietuvoje daugelio žmonių nebetenkina studijų lygis ir tai, sakyčiau, yra rimtesnė problema“, – tvirtina p. Šliužas. Pasak jo, švietimo sistema Lietuvoje yra viena iš mažiausiai reformuotų nuo nepriklausomybės laikų ir didina išvažiuojančiųjų procentą.

„Įmonės Lietuvoje stengiasi kompensuoti šią spragą ir studijas užsienyje baigusiam jaunimu siūlo palankias sąlygas ir patrauklias darbo pozicijas. Teko bendrauti su daugeliu verslo angelų, investuotojų. Jie į Lietuvos rinką žiūri kaip į puikių verslo sąlygų, gerų talentų erdvę, kurioje greitai ir nesunkiai galima išbandyti daug dalykų ir tuomet skverbtis į tarptautines rinkas. Tai pakankamai svari priežastis racionaliems žmonėms čia kurti verslą, kurtis kaip profesionalams“, – mano p. Šliužas.

Kažkada pats padaręs sprendimą sugrįžti į Lietuvą, p. Šliužas neslepia, kad dar būdamas užsienyje profesine prasme „svėrė“ galimus iššūkius. „Tikrai turėjau įdomią ir smagią tarptautinę karjerą, bet tie iššūkiai, pozicija, kuriuos man prieš pustrečių metų pasiūlė čia, pasirodė įdomesni“, – pasakoja jis.

Panašia istorija dalinasi ir nekilnojamojo turto rinkos lyderės „Eika“ direktorius Domas Dargis. Nuo 15 metų Didžiojoje Britanijoje mokęsis ir vėliau dirbęs į Lietuvą jis grįžo su nemažu bagažu žinių ir patirties. „Per visą tą laiką stengiausi išlaikyti gana artimą ryšį su Lietuva: nuolat domėjausi tuo, kas vyksta, kokios galimybės yra siūlomos. Dažnai parvykdavau, palaikydavau ryšį su čia likusiais draugais“, – prisimena p. Dargis.
Plačiau: http://vz.lt/vadyba/personalo-valdymas/2016/05/01/is-uzsienio-i-lietuva-sugrize-vadovai-laukia-tokiu-paciu#ixzz47VigjLOa

Publikuota: 2016-05-01

Autorius: Jolita Mažeikienė