Mano sėkmės istorija: po studijų Danijoje ir Meksikoje nuosavas verslas Lietuvoje

Lukas Perminas, Talentai Lietuvai

Dar būdamas Danijoje pamačiau “Talentai Lietuvai” programą ir ji tik dar labiau sustiprino mano norą sugrįžti į Lietuvą – su dideliu entuziazmu keliavau atgal į tėvynę. O grįžus viskas klostėsi labai gerai – sutikau naujų ir labai įdomių žmonių. Žinojau, kad mano gyvenimas užsienyje buvo įdomus, bet išgirdęs kitų programos dalyvių pasakojimus, patirtis ir keliones užsienyje supratau, kad aš – ne vienas toks.

Manau, jog dalyvavimas “Talentai Lietuvai” programoje davė drąsos ir pasitikėjimo savimi. Ši programa man suteikė galimybę atlikti stažuotę profesionaliausioje Lietuvos lazerių gamybos įmonėje, ir, turbūt jei ne „Talentai Lietuvai“, „Light Conversion“ į mane nebūtų taip rimtai žiūrėję. Pamačiau šios įmonės „vidų“, bei darbo kultūrą – tai labai priminė užsienio įmones.

Dabar ir toliau siekiu savo užsibrėžtų asmeninių tikslų. Jau dirbant „Light Conversion“ galvoje sukosi mintys apie savo įmonės įkūrimą, juolab kad turėjau projektų ir klientų, kuriems reikėjo mano paslaugų. Tad ilgai nelaukęs, iškart po stažuotės, įkūriau savo projektavimo įmonę ir pradėjau dirbti „ant savęs“. Žinoma, dar tik pati pradžia, reikia paplušėti, bet matau ir jaučiu, kad viskas juda teisinga linkme.

Svarstantiems apie dalyvavimą programoje noriu pasakyti, jog jei jau svarstai apie grįžimą, tai reiškia, kad viduje pas tave kažkas tai kirba, kad vis dėlto norėtum sugrįžti atgal į Lietuvą. O ši programa – tai lyg drąsos ir motyvacijos šaltinis, kuris veikia labai teigiamai ir parodo, kad Lietuvoje yra gera ir smagu :)) Jeigu jau galvoji grįžt, tai imkis veiksmų – kraukis lagaminą ir sugrįžk. Juk čia tėvynė, čia namai, čia šeima, draugai, gamta.. – tai yra aplinka, kurioje jautiesi labai gerai, ir nematau jokio tikslo kankinti save kažkur svetur. Darbo ir verslo galimybės Lietuvoje vienos geriausių, jei tik yra noro, galima pasiekti viską. Ir išvis, tokio klausimo „Kodėl verta grįžti į Lietuvą?“ neturėtų būti. Reikia klausti „O kada grįši į Lietuvą tu?”.