„Talentai Lietuvai“ – tai unikali karjeros pradžios Lietuvoje programa, skirta užsienio universitetų absolventams ir jauniesiems profesionalams

ŠMC skaityklos kuratoriaus asistentas (apmokama stažuotė)

Galioja iki: 2019-05-16

Apie stažuotę

Stažuotės metu praktikantai galės susipažinti su darbo šiuolaikinio meno centre specifika ir įgauti patirties šiuolaikinio meno, ypatingai kuravimo ir administravimo srityse.

Stažuotės pradžia 2019 m. birželio mėnuo, ji truktų du mėnesius, iki rugpjūčio 1 d.
Stažuotės vieta – Šiuolaikinio meno centras (Vokiečių g. 2, Vilnius).

Pagrindinės būsimojo stažuotojo pareigos ir užduotys

Stažuotės pagrindinė vieta – Šiuolaikinio meno centro skaitykla, kuruojama erdvė, kurioje vyksta daugelis svarbių renginių ir diskusijų bei kaupiama kultūros, meno, humanitarinių, socialinių ir politinių mokslų biblioteka ir periodika, kurios kolekcija nuolat pildoma, atnaujinama ir archyvuojama.

– Viena iš praktikantams skiriamų užduočių ir yra šios kolekcijos tvarkymas ir formavimas bei pagalba kuruojant skaityklos erdvę. Taip pat susipažinimas su archyvinio darbo šiuolaikinio meno centre specifika bei galimybė dirbti ir susipažinti su archyvais individualiai.

– Praktikantai taip pat įgis patirties administravimo ir komunikacijos srityse, galės susipažinti su pristatomais menininkais ir jų darbais, dalyvauti visuose ŠMC renginiuose ir konferencijose.

– Praktikantas taip pat turės galimybę siūlyti ir realizuoti savo iniciatyvas ŠMC skaitykloje.

Stažuotojui reikalinga kvalifikacija ir įgūdžiai

Į šią praktiką gali pretenduoti meno ir humanitarinių, socialinių ir politinių mokslų studentai (kurių interesų lauke menas užima svarbią vietą).

– Praktikantai turėtų būti atsakingi ir kruopštūs, gerai mokėti lietuvių ir anglų kalbas, būti susipažinę su raštvedyba. Taip pat domėtis šiuolaikinio meto praktikomis, kontekstais bei istorija.

– Darbo menų srityje, organizavimo ar kuravimo patirtis, bibliografinio ir archyvinio darbo įgūdžiai, kitų užsienio kalbų mokėjimas, vizualus raštingumas, viešosios komunikacijos išmanymas būtų privalumas.

– Praktikantas turėtų pateikti glaustą CV, baigtų studijų diplomo kopiją ir baigiamojo darbo santrauką. Motyvacinis laiškas nėra būtinas, su kandidatais vyks motyvacinis pokalbis nuotoliniu būdu.

Vilniaus senamiestyje įsikūręs Šiuolaikinio meno centras (ŠMC) – viena didžiausių šiuolaikinio meno erdvių Baltijos regione. ŠMC rengia įvairaus pobūdžio šiuolaikinio meno parodas ir renginius, tokiu būdu siekiant praturtinti kultūrinį miesto gyvenimą ir Lietuvos bei tarptautinį šiuolaikinio meno diskursą. Prodiusuojant naujus projektus siekiama stiprinti šiuolaikinio meno lauko saitus su visuomene, kurti vertingas profesines galimybes menininkams bei kitiems meno lauko dalyviams. Pagrindinę ŠMC programą sudaro 10–15 parodų per metus, o ją papildo performanso, teorijos, literatūros, kino ir videomeno renginiai bei leidybos projektai. Nemažai šios programos dalyvių – kūrėjai iš užsienio. Kas treti metai ŠMC organizuoja Baltijos trienalę – vieną ambicingiausių Baltijos regiono šiuolaikinio meno renginių, kuris kaskart atsispiria nuo meno lauke tuo metu aktualių idėjų ir todėl nuolat keičia pavidalą. ŠMC bendradarbiauja su užsienio šalių bienalėmis ir meno erdvėmis pristatant jose Lietuvos menininkų kūrybą, ne kartą organizavo Lietuvos paviljoną Venecijos meno bienalėje.

ŠMC skaitykloje galima nemokamai naudotis didžiausiu šiuolaikinio meno leidinių fondu Lietuvoje. Ir Skaitykla, ir ŠMC kino salė – patogios erdvės renginiams, organizuojamiems greta parodų, taip pat bendradarbiaujant su įvairiomis iniciatyvomis. ŠMC skulptūrų kieme po atviru dangumi eksponuojama neseniai sukurtų meno kūrinių grupė. Vienintelė nuolatinė ŠMC ekspozicija – „Jurgio Mačiūno Fluxus kabinetas“, kuriame rodoma dalis garsiosios Fluxus meno judėjimo kolekcijos, sukauptos Gilberto ir Lilos Silvermanų.

ŠMC siekia, kad parodos ir renginiai būtų prieinami plačiajai visuomenei, tad daugelis čia organizuojamų renginių, ekskursijų ir edukacijos programų yra nemokamos, o trečiadieniais nemokamai galima lankyti visas parodas.

Dalyvauk atrankoje

Dalyvauk atrankoje

Atvira paraiška

Jei nerandi norimos pozicijos, tiesiog atsiųsk mums savo CV ir „Talentai Lietuvai“ pasidalinsis juo su aktualiais partneriais.

Atsiųsk CV