„Talentai Lietuvai“: įmonės vėl laukia tarptautinį išsilavinimą įgijusių lietuvių

Talentai Lietuvai susitikimas Vilniuje

Tarptautinis profesionalų tinklas „Global Lithuanian Leaders“ jau šeštąjį kartą kviečia užsienyje studijas baigusius lietuvius dalyvauti unikalioje karjeros pradžios Lietuvoje programoje „Talentai Lietuvai“. Jos metu lyderiaujančios šalies įmonės pasiūlys daugiau nei 50 apmokamų pozicijų. Tai puiki proga „pasimatuoti Lietuvą“ ir drąsiai žengti pirmuosius karjeros žingsnius gimtojoje šalyje.

Šįkart pozicijas savo komandose siūlančių lietuviškų ir tarptautinių įmonių sąraše – įmonės, veikiančios įvairiausiose srityse: nuo vadybos, finansų ar IT sektorių iki inžinerijos ir gamybos sektorių.

Karjeros galimybes Lietuvoje grįžtančiam jaunimui siūlo tokios kompanijos kaip “Altechna”, “Adform”, “AdeoWeb”, “Euromonitor International”, “EY”, “Hella Lithuania”, “Devbridge”, “IbusMedia”, “Kalba”, “KPMG”, Lietuvos Energijos įmonės grupė (“ESO” ir “Lietuvos Energijos tiekimas”), “MARS”, “Metasite”, “PPMI”, “SkyCop”, „Swedbank“, „StrategyLabs“, “Telesoftas”, “Telia”, “TransferGo”, “TreatWell”, “Žemaitijos pienas” ir kitos, galinčios pasiūlyti įdomias pozicijas, kurių metu dirbama su konkrečiais projektais sprendžiant realius iššūkius ir užtikrinančias galimybes dirbti su įdomiais, taip pat tarptautinę patirtį sukaupusiais kolegomis.

Šiais metais programos organizatoriai skelbia naujieną – vasaros stažuočių galimybes socialinėse įmonėse ir organizacijose. Pozicijas atveria: “Baltosios pirštinės”, “Gyvenu Laisvai”, “Homo Eminens”, “Inovatorių slėnis”, “Socialinės integracijos institutas”, “Transparency International” ir VšĮ “Lygių galimybių plėtros centras” – remia kultūros, švietimo labdaros organizacijos „Tautos Fondas“. Pozicijos apmokamos „Tautos Fondo“ skiriama stipendija, konkurencinga darbo užmokesčiui šioje srityje, siekia skatinti jaunų žmonių įsitraukimą į nevyriausybinį sektorių ir tarptautinės patirties pritaikymą socialinėse iniciatyvose.

“Talentai Lietuvai” programos dalyvis Mykolas Blažonis, sugrįžęs į Lietuvą ir dirbantis Euromonitor International dalinasi savo patirtimi: “Baigęs fantastišką matematikos kursą Kembridže, pradėjau domėtis karjeros galimybėmis Lietuvoje, nes labai myliu savo šalį ir visada norėjau save realizuoti čia. Nuoširdžiai dėkoju „Talentai Lietuvai“, nes jie man padėjo ne tik surasti mėgstamą poziciją, bet ir prisijungti prie aukštos kokybės profesionalų kolektyvo, padedančio tobulėti toliau.”

„Talentai Lietuvai“ programos tikslas – suteikti jaunimui galimybę įgyti patirties dirbant su konkrečiais projektais Lietuvoje, spręsti įmonėms kylančius iššūkius ir kurti aukštos kokybės profesinių pažinčių tinklą. Kartu tai galimybė sugrįžti ir „pasimatuoti“ Lietuvą, įgyti praktinės patirties, dirbti su aukšto lygio įkvepiančiais vadovais.

Programoje jau penktą kartą dalyvaujančio „PPMI“ instituto įkūrėjas ir tyrimų direktorius Egidijus Barcevičius pažymi, kad “Pagrindinė priežastis, kodėl mes dalyvaujame programoje Talentai Lietuvai – mums reikia gerų, aktyvių, gerai mąstančių, aktyviai dirbančių, iniciatyvių žmonių. O žmonės, o ypač jaunimas, Lietuvoje mobilus ir natūralu, kad, nenuvertinant lietuviškos patirties, jaunimas pabaigęs užsienio universitetą, ar įgijęs darbinės patirties mums yra labai įdomus.”

„Džiugu, kad trečius metus skaičiuojanti programa sulaukė didelio įmonių ir kandidatų susidomėjimo. Į Lietuvos darbo rinką sėkmingai integravosi jau 65 užsienio patirties sukaupę jaunieji profesionalai. Pasibaigus sutartam programos laikui, 80 proc. projekto dalyvių nusprendė ir toliau darbus tęsti Lietuvoje, didelė dalis jų ir toliau liko dirbti tose įmonėse, kiti – panašiuose Lietuvos sektoriuose“, – sako programos koordinatorė Kamilė Naraitė.

Tuos, kurie dar tik pradėjo studijas užsienyje, programa taip pat kviečia sekti naujienas ir palaikyti ryšį. Interaktyviame internetiniame žemėlapyje pažymint, kur ir ką studijuoja. Nuo programos pradžios šiame žemėlapyje jau pasižymėjo daugiau nei 1500 lietuvių studentų visame pasaulyje.

Studijas užsienyje baigę ar jau turintys tarptautinės patirties kviečiami sugrįžti darbuotis Lietuvoje ir prisijungti prie „Talentai Lietuvai“ programos. Tą padaryti galima svetainėje www.glltalentai.lt išsirinkus dominančią sritį ir poziciją bei išsiuntus savo gyvenimo aprašymą. Daugybė inovatyvių kompanijų, organizacijų ir startuolių Lietuvoje laukia registracijos penktajame programos „Talentai Lietuvai“ etape. Kandidatuokite kovo 15 – balandžio 15 dienomis.